Zespół Szkolno-Przedszkolny w Idzikowicach

tel. 77 419 56 10 - szkoła

tel. 77 419 59 48 - przedszkole

E-mail: sekretariat@zspidzikowice.pl

Instrukcja dla rodziców przedszkola.

Instrukcja dla rodziców dot. organizacji pracy

Publicznego Przedszkola

Zespołu Szkolno-Przedszkolnego  w Idzikowicach

od 01.09.2020 r.

• Przedszkole jest czynne od godz. 6.30 do 15.30.
  • Dzieci prosimy przyprowadzać zgodnie z godzinami zawartymi w złożonych deklaracjach. Najlepiej, żeby dziecko przyprowadzała i odbierała jedna i ta sama (lub wskazana      w deklaracji) zdrowa osoba.
  • Drzwi do przedszkola w trakcie całego dnia będą zamknięte. Proszę dzwonić dzwonkiem oraz zaczekać na nauczyciela, zachowując odległość 1,5 metra, obowiązkowo mając na sobie założoną  maseczkę oraz rękawiczki. Przekazanie dziecka nauczycielowi następuje wyłącznie w części wspólnej placówki. Rodzice nie mogą wchodzić do sal przedszkolnych ani szatni.
  • Rodzic przekazuje nauczycielowi wypełnione deklaracje oraz podpisane niezbędne oświadczenia tj. deklaracja uczestnictwa w zajęciach, ankietę dot. stanu zdrowia dziecka oraz zgodę na pomiar temperatury ciała.
  • Nauczyciel zmierzy dziecku temperaturę ciała termometrem bezdotykowym. Jeżeli nie jest ona podwyższona i nie przekracza 37,2°C następuje dezynfekcja rąk dziecka i może ono wejść do sali.
  • Dziecko samodzielnie korzysta z toalety oraz samodzielnie spożywa posiłki. Prosimy o ubieranie dzieci w odzież zapewniającą im swobodę oraz możliwość samodzielnego ubierania i rozbierania się.
  • Zabrania się przynoszenia do przedszkola jakichkolwiek rzeczy tj. zabawek, jedzenia, napojów oraz innych przedmiotów stanowiących zagrożenie.
  • W trakcie pobytu w przedszkolu dziecko nie musi mieć na twarzy maseczki.
  • W salach zminimalizowana została liczba zabawek oraz przedmiotów,  które stanowić mogłyby zagrożenie lub nie nadają się do całkowitej i częstej dezynfekcji. Pozostałe przedmioty/zabawki oraz sale będą poddawane systematycznej dezynfekcji oraz wietrzone zgodnie z zaleceniami GIS, MZ.
  • Prosimy instruować dziecko o zachowaniu niezbędnych zasad oraz przestrzeganiu higieny.
  • W trakcie posiłków oraz zabaw stolikowych odległość między dziećmi pozostaje zachowana do min. 1,5 metra.
  • Dzieci mogą przebywać na świeżym powietrzu tj. korzystać z placu położonego na terenie przedszkola. Nie ma wyjść poza teren placu przedszkolnego. Poszczególne grupy wychodzą oddzielnie.
  • Dzieci w trakcie pobytu w przedszkolu będą mogły leżakować, jednak ograniczamy się jedynie do własnej poduszki, którą dziecko będzie dostawało do prania w razie potrzebynie rzadziej niż raz w tygodniu.
  • Zabrania się przyprowadzania dziecka do przedszkola, jeżeli wystąpią jakiekolwiek objawy chorobowe lub któryśz domowników przebywa na kwarantannie, lub jest w izolacji.
  • Jeżeli nauczyciel zauważy u dziecka jakiekolwiek objawy chorobowe lub wystąpi podwyższona temperatura ciała przekraczająca 37,2 °C dziecko zostaje odizolowane od reszty grupy w specjalnym pomieszczeniu stanowiącym izolatorium, zaś rodzic zobowiązany jest niezwłocznie je odebrać, po czym skontaktować się ze służbami medycznymi, a w razie wystąpienia zarażenia COVID-19 stwierdzonego przez lekarza niezwłocznie poinformować Dyrekcję placówki.
  • W razie pilnej potrzeby kontakt rodziców z Dyrektorem oraz nauczycielami po uzgodnieniu telefonicznym.

Dyrektor ZSP Idzikowice tel. 77/ 419 56 10.

Publiczne Przedszkole ZSP Idzikowice tel. 77/419 59 48.