Zespół Szkolno-Przedszkolny w Idzikowicach

tel. 77 419 59 48 - przedszkole

E-mail: sekretariat@zspidzikowice.pl

HISTORIA POWSTANIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W IDZIKOWICACH

W roku 1951 na zlecenie Gminy zaczęto budować Szkołę Podstawową w Idzikowicach. Wcześniej była tu szkoła niemiecka, wybudowana w 1934 roku. Podczas II wojny światowej została spalona. Po zakończeniu wojny, 1 września 1945 roku, rozpoczęto pierwszy dzień nauki, a zajęcia lekcyjne odbywały się w budynku w Jakubowicach. Była to szkoła o trzech izbach lekcyjnych. Nowa szkoła była budowana przez dwa lata. Zarówno rolnicy, jak i mieszkańcy pomagali przy budowie szkoły, by mogła jak najszybciej przyjąć pierwszych uczniów.

Do rozbudowy szkoły przystąpiono 1988 roku. Inwestycje tę rozpoczęto od budowy "nowej szkoły", sali gimnastycznej oraz łącznika. Przyczynili się do tego:

• Wójt Gminy Wilków - Pan Andrzej Spór
  • Sekretarz - Pan Zygmunt Szulakowski
  • Gminny Ispektor Oświaty - Pan Zbigniew Maliński
  • Dyrektor szkoły-Pan Krzysztof Kłębek

1 września 1989 roku został oddany do użytku budynek "A" tj. "nowa szkoła", a w nim 6 pomieszczeń klasowych. W suterenie tego budynku powstała szatnia z boksami dla każdej klasy oraz pomieszczenia gospodarcze. W tym czasie oddano również do użytku budynek "B" tj. łącznik, a w nim pomieszczenia administracyjne. W następnym roku szkolnym oddano do użytku pełnowymiarową salę gimnastyczną, wraz z zapleczem socjalnym, kompleks boisk oraz "starą szkołę" po generalnym remoncie.